• TEMATYKA ZAJĘĆ W MIESIĄCU MAJU :

1. Kosmiczne podróże

2. Polska moja ojczyzna

3.Muzyka wokół nas

4. Zabawy w teatr

5. Moja rodzina

TEMATYKA ZAJĘĆ W MIESIĄCU KWIETNIU :

1. Wielkanoc

2. Bajki i baśnie

3. Powroty ptaków( wprowadzenie litery J, j )

4. Na wiejskim podwórku ( wprowadzenie litery C, c )

5. Dbamy o naszą planetę ( wprowadzenie litery Ł, ł )

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TEMATYKA ZAJĘĆ W MIESIĄCU MARCU :

1.Zwierzęta egzotyczne (poznanie zapisu liczby 9 - aspekt kardynalny i porządkowy)

2. Szukamy wiosny (wprowadzenie litery "G,g")

3.Woda i słońce (wprowadzenie litery "W,w", mierzenie objętości wody)

4.Czy to już wiosna (poznanie zapisu liczby 10 -aspekt kardynalny i porządkowy)

5. Wielkanoc

PROJEKT "ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!"

Dzieci z gr IV wzięły udział w projekcie pt. "Zdrowo jem, więcej wiem". Projekt ten podzielony był na 5 lekcji: 1. Poznajemy warzywa i owoce - podczas tej lekcji dzieci: rozpoznawały warzywa i owoce, poznały plusy jedzenia owoców i warzyw, rozwiązywały zagadki, dzieliły się zdobytą wcześniej wiedzą oraz uczestniczyły w zabawie ruchowej usprawniającej ich zwinność i spostrzegawczość. 2. Konkurs - "Jem owoce i warzywa" - każde dziecko stworzyło plakat pt. "Jem owoce i warzywa". Następnie przedszkolaki usiadły tyłem do tablicy, żeby głosowanie było jak najbardziej tajne. Każdy otrzymał jeden głos, który oddał na najładniejszą jego zdaniem pracę. Po pierwszej turze mieliśmy remis wśród dwóch prac, jednak druga tura wyłoniła zwycięzcę, który otrzymał odznakę "Króla warzyw i owoców". 3. Cukier? Nie, dziękuję" - podczas tej lekcji rozmawialiśmy na temat cukru. Dzieci dowiedziały się jakie szkody może on poczynić w organizmie człowieka; porównywały kaloryczność poszczególnych produktów; uczestniczyły w zabawie przy muzyce zachęcającej do uprawiania sportu; poznały produkty, którymi można zastąpić słodycze. 4. Konkurs - "Reklama zdrowych słodyczy" - kolejnym zadaniem dzieci było wykonanie plakatu promującego zdrowe słodycze. Przedszkolaki zostały podzielone na trzyosobowe grupy i każda wykonała swój własny plakat. Głosowanie odbyło się takim samym sposobem jak przy wcześniejszym konkursie i już w pierwszej turze wyłoniliśmy zwycięski zespół. 5. Ostatnim zadaniem z projektu było podzielenie się zdobytą wiedzą. Wspólnymi siłami stworzyliśmy więc: - ulotkę, w której zawarliśmy najważniejsze informacje na temat owoców, warzyw i cukru. - plakat pt. Kolorowy Talerz - ponieważ barwa warzyw i owoców wiąże się z określonymi substancjami, które mają wpływ nie tylko na kolor produktu, lecz także na jego właściwości zdrowotne. Zarówno prace dzieci, jak i plakat oraz ulotka zostały wywieszone na korytarzu naszego przedszkola. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią. W galerii natomiast znajdziecie Państwo fotorelację z realizacji poszczególnych zadań projektu.